बिहिबार, ०९ माघ २०७६
Thu, 2020-01-23
Open Nav

५० लाख रुपैया पुरस्कार राशीको ‘नेपाल स्टार’ शुरु, देशभर उत्साह

 • 15.2K
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  15.2K
  Shares
२० पुष २०७६, आईतवार ५० लाख रुपैया पुरस्कार राशीको ‘नेपाल स्टार’ शुरु, देशभर उत्साह
Spread the love
 • 15.2K
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  15.2K
  Shares

 

काठमाडौँ, नेपाल ।

नेपाली माटोको आफ्नै सुगन्ध सहित नेपाली गायन रियालिटी शो ‘नेपाल स्टार’ शुरु भएको छ । यो प्रतियोगिताको आयोजना नेपाल टेलिभिजनले गरेको हो । नेपालको पहिलो र नेपाली जनताको करबाट संचालित सरकारी टेलिभिजनले बिदेशी फ़्रेञ्चाईज बिना यो प्रतियोगिता संचालन गर्दैछ । साथै, यो प्रतियोगिताका बिजयीले अहिलेसम्म कै ठुलो धनराशीको पुरस्कार जित्ने घोषणा ‘नेपाल स्टार’ को टिमले गरेको छ । ‘नेपाल स्टार’ बन्न सफल हुने प्रतिभाले नेपाल स्टारको उपाधि सहित ५० लाख नगद र बिभिन्न प्रायोजकका गिफ्ट ह्याम्परहरु प्राप्त गर्नेछन ।

‘नेपाल स्टार’ को अर्को आकर्षण यसका जज (निर्णायक)हरु हुन् । नेपाली सुगम संगीतका तीनजना विशिष्ट धरोहरहरु संगीतकार आलोक श्री, गायक रामकृष्ण ढकाल र गायिका अन्जु पन्तले जजको जिम्मा पाएका छन् । लामो समय नेपाली सुगम संगीतमा हिट नम्बरहरु दिन सफल यी संगीत साधकहरु आफ्नो क्षेत्रमा अब्बल मानिन्छन । देशका कुनाकुना र विदेशमा शहर शहर यी तीनजनाका संगीत हरेक दिन गुञ्जिईरहेका हुन्छन । संगीतका यिनै हस्तीहरुले देशका ठाउँ ठाउँमा पुगेर गाउँ गाउँ र दूरदराजका प्रतिभाको खोजी गर्नेछन । उनीहरुले बस्तीमा लुकेका दर्जनौं प्रतिभाहरुलाई नेपाली गीतसंगीतको मूल प्रवाहमा ल्याउने विश्वास गरिएको छ ।

“बुटवल अडिशन भब्य भयो । हामी भर्खर धनगढीमा आईपुग्यौं ।” स्टारका निर्णायक तथा बरिष्ठ संगीतकार आलोक श्रीले नेप्लिज डायस्पोरालाई भने । नेप्लिज डायस्पोराका प्रधान सम्पादक सतिश चापागाईंसंगको फोन सम्पर्कमा आलोक श्रीले आफु अति नै उत्साही भएको र गहन जिम्मेवारी बोध गर्दै तनमनका साथ यो महान कार्यमा होमिएको बताए ।

नेपालको सशक्त बिज्ञापन एजेन्सी ‘कि एडभरटाईजिङ्ग’को व्यवस्थापनमा हुन लागेको गायन प्रतियोगिता ‘नेपाल स्टार’ को पहिलो अडिशन बुटवलमा सम्पन्न भईसकेको छ । नेपाल स्टारको सिंगो टोली दोस्रो अडिशनको अहिले धनगढी पुगेको छ । बुटवल र धनगढीमा प्राप्त प्रतिक्रिया हेर्दा देशभर उत्साह छाएको आलोक श्रीको विश्वास छ ।

यो पनि पढ्नुहोस :   ड्यालसमा एकै दिन १२ जना श्रष्टा सम्मानित आचार्यको ‘न्यास्रो जन्मभूमिको’ को समिक्षा

बुटवल अडिशनपछि धनगढी अडिशनका लागि धनगढी मै रहेका अर्का जज तथा बरिष्ठ गायक रामकृष्ण ढकालले पनि प्रतिभा खोजीको यो यात्रालाई बिशेष महत्वका साथ लिएको बताए ।

‘हामी नेपाली, हाम्रो आवाज’ भन्ने नारा रहेको ‘नेपाल स्टार’को ‘वाई वाई चाउचाउ’ मुख्य प्रायोजक हो ।

१६ देखि ४५ वर्ष उमेर समूहका जो कोही नेपालीले यो प्रतियोगितामा सहभागी हुन पाउछ । प्रतियोगिताको अडिशनका लागि फारम, उमेर खुल्ने परिचयपत्र सहित दुई ओटा फोटो आवश्यक पर्नेछ । फारम अनलाइनमार्फत पनि भर्न सकिने वा अडिशन स्थलमै पनि भर्न सकिने व्यवस्था रहेको छ ।

करिब ६ महिनासम्म चल्ने प्रतियोगिता कुनै बिदेशी फ्रेन्चाईज नभई नितान्त नेपालकै आफ्नो मौलिक ब्राण्ड भएको कुरामा रामकृष्ण र आलोकले बढी जोड दिए । “लामो ग्यापपछी ‘नेपाली रियालिटी शो’ मा फेरी आएको छु, खुशी छु ।” रामकृष्णले भने, “हाम्रो टीमले स्वरसंगै संस्कार पनि खोज्ने छौं । सम्पूर्ण नेपालीलाई प्रतिनिधित्व गर्न सक्ने राम्रो कलाकारलाई ल्याउनेगरी खोजीकार्य शुरु गरेका छौं ।”

“यो हाम्रो आफ्नै माटोको ब्रान्ड हो । कार्यक्रम अबधिभर हामी नेपालीपन र नेपालीमनलाई पछ्याईरहने छौं । सबै नेपालीबाट सक्रिय सहभागिता र रचनात्मक सहयोगको अपेक्षा गरेका छौं ।” आलोक श्रीले भने ।

आलोक श्री र रामकृष्ण ढकालको पछिल्लो चर्चित गीत हेर्नुहोस

अमेरिकामा रहेकी अर्की जज अन्जु पन्तसंग सम्पर्क हुन सकेन ।

प्रतियोगिताको अडिशन क्रमशः बुटवल, धनगढी, सुर्खेत, पोखरा, चितवन, वर्दिवास र इटहरीमा हुनेछ । सबै क्षेत्रबाट छनौट भएका प्रतियोगीहरुलाई काठमाडौँ ल्याएर बिभिन्न चरणका बिधि मार्फत अगाडी बढ्ने जज रामकृष्ण ढकालले बताए । “कति कुरा अन्य रियालिटी शो जस्तै हुनेछ भने कति कुरा हाम्रो मौलिक पनि हुनेछ ।” ढकालले भने ।

प्रतियोगिताको उप-विजेताले उपाधि सहित नगद रु ३० लाख प्राप्त गर्नेछन भने अन्य तीन जनाले नगद ७–७ लाख प्राप्त गर्नेछन् । प्रतियोगिताको सञ्चालन सन्जोक बस्याल र निशा पाठकले गर्नेछन् ।

यो पनि पढ्नुहोस :   म हेर्दै छु (कविता ) -सागर तामाङ

तस्बिरहरु: आलोक श्रीको फेसबुकबाट

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

हाम्रा सहकार्य