आइतबार, १६ चैत २०७६
Sun, 2020-03-29
Open Nav

मास्कमा ब्रह्मलुट : ५० थान बेचेर ८ हजार नाफा !

२७ फाल्गुन २०७६, मंगलवार मास्कमा ब्रह्मलुट : ५० थान बेचेर ८ हजार नाफा !

अर्जुन पोख्रेल

काठमाण्डौ –भारतको जम्मु–कास्मिर घर भएकी एक महिलाले गएको आइतबार छोरालाई मास्क (मुखावरण) किन्न ललितपुरको पुल्चोकमा रहेको अल्का अस्पतालसँगै रहेको गौतम फार्मेसीमा पठाउनुभयो ।
छोराले प्रतिगोटा ३० रुपैयाँका दरले १५ वटा पहेँलो मास्क किनेर लगे । तर आमालाई मास्क निम्न गुणस्तर र महँगो भएको शंका लाग्यो । उहाँ सोमबार गौतम फार्मेसीमा जानुभयो र मास्क फिर्ता गर्न अनुरोध गर्नुभयो । तर फार्मेसीले मास्क फिर्ता गर्न मानेन । त्यसपछि महिलाले बिल दिन आग्रह गर्नुभयो । फार्मेसी सञ्चालकले आनाकानी गरे । लामो विवादपछि पसलेले बिल बनाएर महिलालाई दिए ।
बिल हात पारेपछि महिलाले मास्कमा ठगिएको भन्दै वादविवाद गर्नुभयो । त्यसपछि फार्मेसी सञ्चालकले महिलाको हातबाट बिल खोसेर च्याते । महिलाले तत्कालै वाणिज्य आपूर्ति तथा उपभोक्ता संरक्षण विभागमा उजुरी गर्नुभयो ।
विभागको टोली मंगलबार गौतम फार्मेसीमा पुग्यो र खरिद बिल माग्यो । फार्मेसीले २५ रुपैयाँमा मास्क खरिद गरेर ३० रुपैयाँमा बेचेको रहेछ । ‘फार्मेसीले बढी मूल्यमा बिक्री गरेकोभन्दा पनि बिल खोसेर च्यातेको हुनाले बिल बिजक जारी नगरी कारोबार गरेको कसुरमा २ लाख रुपैयाँ जरिबाना गरेका छौँ’, अनुगमनमा खटिएका एक अधिकृतले भने ।
लहरो तान्दा पहरो
वाणिज्य आपूर्ति तथा उपभोक्ता संरक्षण विभागको टोलीले गौतम फार्मेसीलाई २ लाख रुपैयाँ जरिबाना तिराएपछि प्रति मास्क २५ रुपैयाँको दरले बिक्री गरेको आपूर्तिकर्ताको खोजीमा लाग्यो । गौतम फार्मेसीले अल्का अस्पतालपछाडि रहेको शुभ सर्जिकल सप्लायर्सबाट प्रतिगोटा २५ रुपैयाँमा मास्क खरिद गरेको भेटियो ।
विभागको टोलीले शुभ सर्जिकलमा पनि छापा मार्‍यो । शुभ सर्जिकलले गौतम फार्मेसीलाई भ्याट बिल काटेको देखियो । तर बिल नक्कली थियो । विभागको टोलीले शुभ सर्जिकलले किर्ते भ्याट बिल बनाएर मास्क बेचेको भेट्टिएको अनुगमनमा संलग्न एक अधिकारीले बताए ।
टोलीले शुभ सर्जिकललाई पनि २ लाख रुपैयाँ जरिवाना गरेको छ । गौतम फार्मेसीको अनुगमनकै कारण शुभ सर्जिकलले भ्याट बिल किर्ते गरेको भेटियो ।
‘यो घटनामा लहरो तान्दा पहरो थर्किएको छ । शुभ सर्जिकलले सामान ल्याउने फर्मले पनि बदमासी गरेको हुन सक्ने अनुमान छ । हामीले त्यो पनि खोज्दैछौँ’, विभागले उज्यालो अनलाइसँग भन्यो ।

यो पनि पढ्नुहोस :   एन आर एन ए फ्रान्सको आयोजनामा स्वर्गीय पुन को सहयोगार्थ नेपाली चलचित्र प्रदर्शन

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

हाम्रा सहकार्य