बुधबार, २६ चैत २०७६
Wed, 2020-04-08
Open Nav

एनआरएनए बिजेताहरुलाई ह्यारी भण्डारीको बधाई र शुभकामना

२ कार्तिक २०७६, शनिबार एनआरएनए बिजेताहरुलाई ह्यारी भण्डारीको बधाई र शुभकामना

एनआरएनए बिजेताहरुलाई मेरिल्याण्ड स्टेट डेलिगेट ह्यारी भण्डारीले बधाई र शुभकामना दिएका छन । भण्डारीले फेसबुक मार्फत दिएको बधाई र शुभकामना यस्तो छ ।
बधाई छ! एनआरएनएको अधिवेशनले सफलतापूर्वक नयाँ अफिसरहरू छनौट गरेको कुरा सुन्न पाउँदा मलाई खुसी लाग्यो। पक्कै पनि, तपाईंको सबै समय र प्रयास, भावना, ऊर्जा, परिवार, मित्रता, स्रोत, प्रतिभा र समय स्वयम्सेवा गर्न तपाईंको सबै इच्छुकताले तपाईं सबैलाई अधिवेशनमा भाग लिन, चुनावमा भाग लिन र जित्न योगदान पुर्‍याएको छ। उपेन्द्र महतो, देव मान हिराचन, जीबा लामिछाने, शेष घले, भवन भट्ट अनि उहाहरुका अफिसरहरू र सामान्य सदस्यहरू प्रति धन्दबाद एक अर्का नेपालीसंग सम्पर्कको ग्लोबल प्लेटफर्म सिर्जना गरिदिनुभएकोमा। नवनिर्वाचित कुमार पन्त र उहाको टीमको लागि सबै शुभकामना।तपाईंहरु धेरै निश्चित रूपमा यस भूमिकाको योग्य हुनुहुन्छ र म सफलताको लागि बधाई दिन्छु।

आफ्नो मुटुमा नेपाल प्रतिको गहिरो प्रेम लिएर नेपाल जानु भएकोमा धन्यवाद, घर फर्कनका लागि सबैमा सुरक्षित यात्राका लागि शुभकामना ।

हामी बस्ने समुदायलाई सहयोग पुर्‍याउन नेपालमा सिकेको राजनैतिक सीपको उत्तम उपयोग गरौं। हामीले आफूलाई मात्र नेपालका राजनीतिक दलहरूसँग नजिक राखेर गैर नाफामुखी संस्थाहरूमा भाग लिंदा हाम्रो समयको बर्बादी हुनेछ। हाम्रो चुनौति र आकांक्षाहरू हामी बस्ने देश अनुसार फरक हुन्छ। हामी मात्र एक साझा पहिचान “नेपाली” लागि लडिरहेका हुन्छौ। अनुसन्धानका अनुसार एशियन अमेरिकीआप्रवासीहरू या त धर्म वा संस्कृतिमा केन्द्रित छन्। यसले हाम्रो एकीकरणमा मद्दत गरिरहेको छैन।

उदाहरण को लागी, अमेरिकामा २२ करोड धेरै एशियाली अमेरिकीहरू छन् र हामी २८ भन्दा कम राज्यमा प्रतिनिधित्व गर्ने जम्मा ७० भन्दा कम राज्य सांसद छौं। जबकि एशियाई अमेरिकी आप्रवासीहरू प्रारम्भिक अध्यागमन 17 October १५८७ पहिलो जहाज मनिलाबाट यात्रा गरी मोरो खाडीमा अवतरित भएको थियो जुन क्यालिफोर्नियाको तटमा रहेको छ। एशियाई अध्यागमनको पहिलो प्रमुख लहर १८५० मा चलेको थियो। अन्य देशहरूमा पनि त्यस्तै तथ्य वा फरक तथ्य हुनुपर्दछ।

यो पनि पढ्नुहोस :   मोडेल आँचल शर्माले बिहे गरिन

हामी बस्ने राष्ट्रको मूलधारमा धेरै अवसरहरू छन्। नेपालमा रहेका नेपाली मित्रहरुलाई नेपाली हार्डकोर राजनीति गर्न दिनुहोस्। हामी बस्ने देशको मुख्य धाराको राजनीति, अर्थशास्त्र, स्वास्थ्य धेरै अन्य क्षेत्रहरु आफ्नो प्रभाव बढाउन र हामी बसिरहेका समुदायलाई सहयोग गर्न प्रयास गरौं। हाम्रा सन्ततिहरु हामीले गरिरहेको कुरामा चासो राख्दैनन् र हाम्रा कार्यक्रमहरूले उनीहरूलाई सशक्तीकरण गरिरहेका छैनन् भने, यो समयको अर्को बर्बादी हो। यदि हामी बलियो छौ भनेमात्र हामी आफ्नो मातृभूमिलाई धेरै दिन सक्छौं। एक दिन हाम्रा बच्चाहरुले हामी बसोबास गरिरहेका देशको उच्च पद पाउनुपर्छ भनेर सपना मात्र होइन उत्तम शिक्षा संग सफल बनाउनु परेको छ। हाम्रा नया ठाउमा धेरै चुनौती हरु छन्।

हामीलाई विश्वास छ कि सबै निर्वाचित अधिकारीहरूले आफैंलाई सशक्त बनाएर प्रवासीको सशक्तीकरणका लागि काम गरिरहनेछन।

भनिन्छ, जोन एफ क्यानेडीले आफ्नो पर्समा डोमेन्गो ओर्टेगाको कविताको यो अंश हुन्थ्यो:
″The bullfight critics ranked in rows,

″Fill the enormous plaza full,

″But only one is there who really knows,

″And he’s the one who fights the bull।″

विशेष रूपमा, सबै नेपाली-अमेरिकी मित्रहरूलाई धन्यवाद जसले एनआरएनएको चुनाबमा एक बलियो उपस्थिति देखाउन सक्नुभयो।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

हाम्रा सहकार्य